Proces hubnutí je zdlouhavý a málokomu se podaří dokončit podle prvotních představ. Přitom kdyby všichni věděli několik základních rad, šlo by jim shazování přebytečných kil podstatně lépe a rychleji. Pojďme si společně říct, jak dosáhnout perfektní postavy bez trápení!

Opravdu musíte hubnout?

Nežli se pustíte do samotného procesu shazování přebytečných kil, měli byste si ověřit, zda je opravdu nutné, abyste hubli. K takovému výpočtu slouží takzvaní takzvaný BMI index, který ukazuje na základě vašeho stáří, pohlaví, věku a výšky ideální váhu, kterou byste měli mít. Sice se jedná jen o orientační číslo, nicméně téměř okamžitě zjistíte, za k sobě nejste jen přehnaně kritičtí.

deníček s metrem

Nehladovějte!

Pokud vám někdo řekl, že hubení lidé téměř nic není a pokud i vy chcete pár kilo shodit, tak nesmíte taktéž nic jist, věřte, že se jedná o naprostou blbost! Klíček k štíhlé a zdravé postavě není hladovění, ale naopak časté a správné jídlo. V ideálním případě byste měli jíst 5x denně po malých dávkách. Taktéž byste si měli dávat pozor na to, aby váš jídelníček byl vyvážený a obsahoval velké množství vlákniny.

zdravé jídlo

Sport, sport a zase sport!

Správný jídelníček je jen polovina úspěchu! Pokud máte zakódované v hlavě, že pohyb opravdu nepotřebujete, věřte, že jste na omylu! Člověk byl vyvinut právě k tomu, aby se hýbal nikoliv proto, aby seděl u televize nebo počítače. Pokud je sport váš opravdu velký nepřítel, kterého nejste schopni za žádných okolností překonat, vyrážejte alespoň pravidelně na delší procházky. Ti z vás, kteří jsou pohybově o trochu více zdatní, mohou zkusit buď kolektivní sporty, skupinové cvičení, nebo kolektivní sporty. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, myslete na to, že pohyb vás musí hlavně bavit. Pokud byste se do něj jen nutili a dělali tyto aktivity s odporem, brzy s tím seknete a vrátíte se do starých kolejí.

3/5 - (1 vote)