Zuby máme jen jedny, a jakákoliv jejich náhrada je poměrně finančně náročná. Vyndavací náhrada je sice celkem cenově dostupná, ale nehodí se pro všechny. Nejlepším řešením za rozpadlý zub je implantát, ale cena jednoho implantátu se může vyšplhat až na několik desítek tisíc korun. Léčba zubních kazů bývá poměrně bolestivá i přes anestetika, protože kaz se může dostat až pod kořen zubu.

zubní nástroje

Kaz vzniká tím, že se v okolí zubů – v mezizubních prostorech usadí bakterie. Kdo si právě tyto prostory nečistí, nemůže se divit, že má kazy. Nejprve není nic poznat, a za pár měsíců nebo dokonce až let může dojít k bolestivosti dásní. Zánět dásní se vyznačuje citlivostí, bolestivostí a tak krvácením. Je to první příznak toho že se zuby není něco v pořádku a je potřeba ihned vyhledat lékařskou pomoc. Zubní kaz nezničí jen zub nebo jeho část, ale bakterie se odtud dostávají do krevního řečiště a mohou způsobit dokonce i srdeční onemocnění.

Sice je dnes těžké sehnat zubaře který má ještě volné kapacity, ale není to nemožné. Je potřeba pravidelně chodit na dentální hygienu, kde vám zuby čistí opravdu důkladně, a také na preventivní prohlídku, kde se případný kaz odhalí v počátcích. Pokud nemůžete najít volného zubaře a bydlíte v Praze a okolí, máte ještě šanci. Zubní ordinace Praha – klinika Clinic+ zatím volná místa má.

žena zuby

Proč jít právě sem?
Najdete tady nejen všechna dostupná zubní vyšetření, ale vyřeší tady s vámi jakýkoliv problém se zuby. Zároveň tu najdete zubní hygienistku, takže zde najdete komplexní péči o vaše zuby za velmi přijatelné ceny. Navštívit můžete některou ze tří poboček a objednat se můžete prostřednictvím online objednávkového formuláře na webu kliniky. Čím dříve budete svoje zuby řešit, tím lépe pro vás, ušetříte si tak nejen spoustu peněz, ale především spoustu bolesti, protože některé zákroky nejsou vůbec příjemné.