Nejsevernějším atolem na Maledivách, daleko za turistickou zónou, leží další maledivský atol a sice Haa Alifu. Oficiálně se můžete setkat i s názvem Thiladhunmathi Uthuruburi. Je to 3 největší atol Malediv co se rozlohy a obydlení týče. Od atolu Malé je vzdálen 270 km a transfer letadlem trvá okolo 50 minut.

Celkem je tvořen 42 ostrovy z nichž 16 je obydlených. Nejznámějšími ostrovy jsou Diddú, Berinmadů, Haltifusi a Bárah. Turistům nabízí pouhý jeden resort kde mohou trávit svojí dovolenou. Resort je obklopen lagunou, kde si budete moci užívat relaxace ve stínu palem.

Na Haa Alif se vydávají turisté hlavně kvůli potápění, ostatně jako na většinu maledivských ostrovů. Zde však můžete získat za určitých podmínek potápěčskou licenci, která vás opravňuje k potápění i bez instruktora. Pokud cestujete s dětmi resort nabízí hlídání dětí nebo dětský klub.

Pokud tedy hledáte opravdu komfortní dovolenou v exotickém ráji, je pro vás Atol Haa Alifu tou pravou volbou. Je to úžasné místo pro dovolenou s dětmi, či pro strávení svatební cesty. Je dostatečně vzdálen od civilizace což upřednostní milovníci klidu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.