Středozemní moře je pro Evropany symbolem slunce, moře a také letní dovolené. Svou dovolenou zde můžete prožít jednak na pobřeží pevninské části jižní Evropy, ale také na četných ostrovech. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů Středozemního moře je ostrov Sardinie. Sardinie je druhým největším ostrovem tohoto moře a náleží k Itálii. Nachází se u pobřeží její střední části. Kromě pevniny Itálie se nedaleko Sardinie nachází další ostrov, Korsika, která je známá zejména díky Napoleonovi Bonaparte, který se zde narodil.

Povrch Sardinie je obecně velmi hornatý, a proto je tento ostrov oblíbeným cílem horolezců, cyklistů, kteří mají rádi jízdu v náročném terénu a také milovníků horské turistiky. Ovšem největším lákadlem Sardinie jsou jeho nádherné pláže a moře, které je díky kamennému podloží velmi čisté.

Vydejte se s námi za krásou Sardinie

Rozhodnete-li se navštívit Sardinii, jistě vás nepřekvapí, že nejčastějším způsobem dopravy na tento slunný italský ostrov je cesta letadlem. Na Sardinii se nacházejí hned tři mezinárodní letiště: Olbia-Costa Smeralda Aiport, Alghero a Cagliari-Elmas Aiport. Tato letiště zajišťují spojení s pevninskou částí Itálie, ale také s evropskými městy i zámořím. Plánujete-li dovolenou v Itálii a chcete na Sardinii vyrazit pouze na výlet, pak můžete využít trajekty, které umožňují cestovat na ostrov z různých částí Itálie. Ovšem chcete-li poznat pravou tvář tohoto ostrova, rozhodně neváhejte a prožijte dovolenou v některém z jeho přímořských středisek. Dovolená na Sardinii je vhodná pro mladé turisty, kteří hledají zábavu, ale nacházejí se zde také klidnější střediska, která jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Historické památky Sardinie

Ostrov Sardinie se pyšní velmi dlouhou historií – byl obydlen již v prehistorických dobách, o čemž svědčí několik pozůstatků, které byly objeveny. Centrální oblast Sardinie pravděpodobně obývali lidé pocházející od italských solných jezer Cabras a Giusta, zatímco na pobřeží se usadili přistěhovalci z Toskánska. V průběhu staletí obývaly Sardinii různé národy, od Feničanů, přes Vandaly a Byzantince až po Saracény, kteří obsadili jeho pobřeží. Dějiny Sardinie byly velmi pestré, a proto není divu, že se na ostrově nachází desítky zajímavých památek, které dokládají vliv jednotlivých národů. Máte-li tedy rádi historické památky, rozhodně si nenechte ujít zájezdy na Sardinii!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.