Každý rok se stále vše dokola střídá, počasí, roční období, dovolené a čas, kdy musíme být ve škole či v práci. Stejně tak jako slevy na sezónní oblečení využíváme slevy na zájezdy. Jedním z nejvyužívanějších a nejoblíbenějších je last minute do Řecka. Ceny klesají díky last minute slevám i na ceny pod 10.000,- což nemáme-li vysoké požadavky, postačí ke krásné dovolené. Máme-li však na dovolenou vyšší nároky, cena by se měla pohybovat od 15.000 výše a minimálně od 4*.

Navštivte bájný ostrov Krétu

Řecko je nádherná země, která nám nabízí nesčetné možnosti a dává nám na výběr z mnoha ostrovů a poloostrovů. Jedním z míst, které patří k velké oblibě je Kréta. Kréta je hornatý ostrov, který se dá během 10ti dnů procestovat. Stejně tak jako po celém Řecku, také zde se dá vypůjčit automobil, čtyřkolky či motorka, pro snadnější cestování a lepší dostupnost. Pláže jsou tady především písečné. Oblíbenost této destinace určuje především krásná příroda, jelikož zde najdeme mnoho krásných zátok, malebných ostrůvků, hor i turistických letovisek.

Poznávejte řecké ostrovy

Zakhyntos se honosí velkým zájmem, jelikož blíže k přírodě se v Řecku nedostaneme. Vyskytují se zde chráněné želvy, které každým rokem ke zdejším pobřežím míří proto, aby se zde úspěšně rozmnožili. Do těchto rezervací se přímo nedostaneme, ale můžeme se do její blízkosti přiblížit. Kos a Rhodos jsou povětrnější místa, avšak najdeme zde mnoho noční zábavy. Jedním z nejkrásnějších měst je Santorini, které tvoří krásné bílé domy naskládané v kopcích.

Historie v kostce

V Řecku není nouze ani o památky a historii, už ve škole jsme čítávali staré řecké báje a pověsti a učili jsme se o dávné historii. Za návštěvu stojí určitě kláštery Meteora, které jsou rozmístěny po horách a skalnatých vršcích. Některé nejsou až do dnešních dní zpřístupněny a stále v nich žijí mnichové. Athény jsou přímo místem historie a staré architektury, stejně jako Delfy, které patří k velmi významným památkám. Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů od desítek CK přehledně na jednom místě na webu www.newtravel.cz a poznávejte krásy Řecka na vlastní oči!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.