Zimní sporty mají mnoho nadšenců, kteří každým rokem netrpělivě očekávají příchod zimy, nebo za zimou přímo cestují do severních zemí. Dlouho očekávaná zima má své nedocenitelné kouzlo, není tedy divu, že je to často cílem rodinných dovolených či zamilovaných párů. Alpy, které se rozprostírají hned přes několik zemí, jsou nejčastějším cílem turistů. Díky výhodným first minute slevám na lyžování, nebo last minute slevám na dovolenou v Alpách můžeme také dovolenou mít téměř za pakatel.

Rakouské Alpy

Rakouské Aply jsou jedny z nejvyhledávanějších. Pokud si vybereme lyžování v oblasti ledovců, nemusíme se obávat, zda bude dostatek sněhu, zde se sníh drží téměř po celý rok. Kromě nádherného prostředí ubytování, od luxusních hotelů až po krásné dřevěné sruby si zde můžeme užívat i relaxace ve wellness, kde si můžeme vybírat z mnoha procedur, využít saunu, vířivky či krytého bazénu. Restaurace se postarají o pravidelnou stravu a můžeme si zde zařídit také krásný romantický večer se sklenicí dobrého sektu při svíčkách.

Lyžování i pro začátečníky

Je pravdou, že za lyžováním často cestují především ti, kteří už lyžování ovládají. Sjezdovky jsou však upravované a přizpůsobené i pro začátečníky. Rozlišujeme tři typy sjezdovek. První dva typy jsou vhodné i pro začínající lyžaře, černě označené sjezdovky jsou však velice prudké a doporučené už pro profesionály. Často zde také narazíme na školy lyžování, kde nás vše naučí od základů. Pokud nemáme vlastní vybavení, je možné si v půjčovnách i na místě vypůjčit veškeré potřebné věci a vybavení.

Cestování do hor nemusí být cílem pouze lyžařů. Příroda je zde bohatá a stejně jako u nás zde máme mnoho turistických stezek, hor a kopců, na které se můžeme vydat i pěšky. Na nejvyšší body je však především v zimě mít speciální vybavení jako je cepin, speciální ozubené boty, které zabraňují uklouznutí, nebo horolezecké lano, jedná-li se například o ferrati. Některé cílové místa mají navíc podmínku spolupráce s horskými průvodci, což je také ochrana pro nás, jelikož hosrský průvodce zná terén, umí předvídat a jedná v rámci naší bezpečnosti. Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a užijte si skvělé lyžování v Rakousku!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.