Tunisko je moře. Divoké i mírné, romantické i strašlivé. Tunisko je písek, smělý i otravný, umělec i ničitel. Tunisko jsou vůně, chutě, ale především lidé. Již před třemi tisíci lety, se zde objevila civilizace, která pozvedla tuto překrásnou zemi z písku. Ten je zde opravdu všudypřítomný a také nejjemnější na světě. Postavili velkolepé a smělé Kartágo, a i přes nenávist Římanů Tunisko do teď vzkvétá. Nečekejte a vydejte se na dovolenou snů, využijte last minute zájezdy do Tuniska a prozkoumejte krásy Tuniska na vlastní pěst.

Příjemné prostředí pro vaši dovolenou

Na rozdíl od mnoha jiných zemí Afriky, je Tunisko pro turisty přívětivé a bezpečné. Lidé zde žijící si říkají „muslimští demokraté“ jelikož náboženství je pro ně důležité stejně jako život, stejně jako turistický ruch. Přívětiví, milí, smlouvaví a vstřícní. Perly Afriky.

O jejich ochotě svědčí i přístupnost jedné z nejposvátnějších mešit v Tunisu a to mešity v Kairouanu. Toto místo je pro tuniské muslimy tak posvátné až se říká, že kdo za svůj život nemůže vykonat, pro muslimy povinnou, cestu do Mekky, stačí, že sedmkrát navštíví právě tuto mešitu. Navíc, je přístupná i nevěřícím, proto si tuto jedinečnou nádhernou památku nenechte protéci mezi prsty.

Nenechte si ujít projížďku na velbloudovi

Jako každý návštěvník severní Afriky se musíte i vy projet na hrbatém miláčkovi Tunisanů. Velbloudi jsou všude a dámy nebojte se, že vás manžel za velblouda vymění. Víte vůbec, jakou má takový velbloud cenu? Ohromnou! Nejlepší místo, kde můžete čas s těmito dlouhořasými potvůrkami strávit je Douz, samotné srdce Sahary- parkoviště velbloudů.

Sahara, a to její nejkrásnější, písčitá část, je v Tunisku opravdu všude. I ve městech a na Severu se její vliv projevuje na každém kroku. Na písku se zde jezdí, chodí, spí a písek si určitě přivezete jako černého pasažéra i domů. Bělostné duny a rozmanité tvary fascinovaly a motivovaly mnoho umělců a to převážně filmařů. Točily se zde Hvězdné války, Dobyvatelé ztracené archy nebo třeba Angelika, a vše je zpřístupněno turistům.

Nezapomeňte si domů přivést také nějaký pěkný suvenýr. Mezi ty nejtypičtější patří tuniská keramika, jelikož mnoho Tunisanů se živí řemeslem. Ach ano, řemeslo má zlaté dno. Mezi pestrou florou najdete i nenápadnou rostlinu nazývanou henna. Zruční pouliční malíři vám pomalují ruce či nohy a vy se jen nechte unášet jejím kouzlem. Tunis, to je dovolená snů.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.